سرجی فیکس و باند فیکس

سرجی فیکس

سرجی فیکس یکی از طراحی های امروزی و تازه وارد بازار شده ی طراحان تجهیزات پزشکی است که آمده تا جایگزینی برای بانداژ ها باشد به وسیله ی سرجی فیکس زخم های روی سر، زخم های روی دست، روی پا و حتی انگشتان و… بسته می شود و پانسمان بر روی آن ثابت نگه داشته می شود تا زخم پانسمان شده باز نشود.

سرجی فیکس یا باند فیکس در واقع یک بافت توری شکل و بسیار نرم با قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالا می باشد که ممکن است شما در زندگی روز مره ی خود بر روی سر افرادی که عمل جراحی مغزی یا شکستی و بخیه بر روی سر خود داشته اند دیده باشد یا همچنین ممکن است آن ها را بر روی شکم نوزادان تازه متولد شده دیده باشید.

در واقع هدف از استفاده از این محصول این است که ما بتوانیم پانسمان را بر روی هر نقطه ای از بدن که بخواهیم نگه داریم به صورتی که باعث آزار بیمار نشود و همچنین از تکان خوردن بی مورد پانسمان بر روی زخم و جابه جا شدن آن جلو گیری کنیم.

سرجی فیکس راه حل بسیار مناسبی برای این گونه مشکلات است این محصول به راحتی قابل استفاده است و وسیله ای درخور برای نگه داشتن پانسمان در هر نقطه از بدن می باشد.

باند فیکس سر , باند توری سر
باند فیکس سر

انعطاف پذیر
مناسب برای پانسمان سر و صورت
جعبه 24+1 عدد ( یک عدد رایگان)

ساختار سرجی فیکس

سرجی فیکس بافت مشبک داشته و از الیاف لاتکس بافتنی ضد حساسیت ، الیاف پلی آمید والیاف پلی اورتان ساخته شده است.

به لطف الیاف لاتکس بافتنی و الیاف پلی آمید سرجی فیکس یا باند فیکس هیچ گونه حساسیت و آلرژی بر روی پوست سطح بدن و زخم ایجاد نمیکند.

همچنین بافت مشبک سرجی فیکس یا باند زخم به این محصول این امتیاز را داده است که با عبور بدون مانع هوا از این بافت باعث تسریع روند بهبودی زخم شود و همچنین از به وجود آمدن محیط آلوده و رشد میکروب ها و مواد مضر برای بدن جلو گیری به عمل آورد.

پس در یک نگاه کوتاه به مطالبی که با هم راجب آن بحث کردیم فهمیدیم که که برخلاف باند های سنتی گذشته که مانع رسید هوای تازه و اکسیژن به سطح زخم میشوند سرجی فیکس ها و باند فیکس ها گذینه ای بسیار ایده آل برای ثابت نگه داشتن پانسمان در قسمتی از بدن که بانداژ کردن آن دشوار است می باشند.

نکات بیشتر سرجی‌فیکس

نکته دیگری که خوب است بدانید این است که سرجی‌فیکس یا باند فیکس ها معمولا زا جنس پنبه ساخته می شوند تا از تعریق بیمار در محل زخم جلو گیری به عمل آورد همچنین بافت پنبه ای سرجی فیکس ها از از عرق سوز شدن و ایجاد عفونت در محل زخم یا اطراف محل جراحی پیش گیری می کنند.

این محصولات دوست داشتنی یکی از طراحی های مفید و خاص در عین حال بسیار ساده ی نوابغ مهندسی پزشکی بوده اند و با این که ساختار بسیار ساده ای دارند امروزه راه حل بسیار از مشکلات بانداژ زخم های که در محل های غیر معمولی هستند بوده اند.

سرجی‌فیکس یا باند فیکس میتواند به راحتی روی سر، پا، انگشتان وحتی پشت گوش و هر محلی که فکراش را بکنید پانسمان را بدون حرکت بر روی زخم را محل جراحی و بخیه نگه دارد.

سرجی فیکس ها معمولا به صورت بانداژی ( متری) یا به صورت پوشیدنی ( سرجی‌فیکس های شرتکس مانند مادران) فروش و خریداری می شوند و شما می توانید آنها را در اکثر داروخانه های شهر محل زندگی خود ویا سایت های فروش لوازم پزشکی آنلاین یافته و خریداری نمایید.

طول سرجی فیکس

طول سرجی فیکس ها یا باند فیکس ها بسته به محلی که می خواهید این محصول را بر روی آن استفاده کنید متفاوت می تواند باشد در واقع شا می توانید تا جایی که میخواهید و سرجی فیکس به شما اجازه می دهد این محصولات را کش بیاورید.

خاصیت کش سانی و انعطاف پذیری بالای این محصولات است که به راحتی بر روی طول سرجی فیکس تاثیر می گذارد.

همین خاصیت کش سانی عالی این محصول است که ما توانیم از ان این نتیجه را بگیریم که سرجی‌فیکس یا باند فیکس های پوشیدنی مناسب تمامی سایز ها هستند و در صورت داشتن اضافه وزن و یا حتی در ماه های پایانی بارداری نیازی به نگرانی برای تهیه ی سرجی‌فیکس های سایز بندی شده ندارید و همیشه و در هر وضعیت بدنی می توانید این محصولات را که به صورت فری سلیز در داروخانه ها و یا سایت های فروش لوازم پزشکی آنلاین موجود هستند خردیداری کنید.

به طور کلی سرجی فیکس ها و یا باند فیکس ها از ناحیه ی طول خود تقریبا 2 برابر اندازه ی درج شده روی بسته بندی این محصولات قابلیت کش آمدن و افزایش طول دارند.

عرض سرجی‌فیکس

همانطور که در قسمت طول سرجی فیکس مطالعه نمودید عرض سرجی‌فیکس نیز مانند طول ان بسته به محل استفاده از این محصول قابل تغییر می باشد و حدودا تا 10 برابر اندازه ی اولیه ی خود وقتی که آن را تازه از بسته بندی بیرون آورده اید و 2 برابر اندازه ای که روی بسته بندی این محصول درج شده است قابل باز شدن و کش آمدن است و براحتی می تواند محل گسترده ای را از نظر عرضی مورد پوشش قرار دهد.

در صورتی که شما برای پوشاندن محل زخم و یا محل جراحی نیاز به سرجی فیکس هایی با عرض نسبت زیادی هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از سرجی قیکس های متری می باشد .

سرجی‌فیکس های متری گذینه ی ایده آل و مناسبی برای ثابت نگه داشتن پانسمان بعد از عمل جراحی روی شکم ( مانند سزارین )، کتف و کمر هستند.

قابلیت های سرجی فیکس

در این قسمت می خواهیم شما را با تعدادی از قابلیت های سرجی فیکس آشنا کنیم:

  • قبلا راجب خاصیت کش سانی فوق العاده ی سرجی‌فیکس ها صحبت کرده ایم.
  • سرجی فیکس ها قابلیت شستشو دارند وبعد از شستشو به اندازه اولیه خود باز میگردند.
  • سرجی‌فیکس از تعرق شما به وسیله ی بافت مشبک و حفره ای خود جلوگیری میکند.
  • عدم به وجود آوردن حساسیت های پوستی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *